Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Osvětlení do bytu
  4. Jak vybrat svítidlo do ložnice?

Jak vybrat svítidlo do ložnice?

Světlo v interiéru má dvě funkce - funkční a estetické. Poměr se liší v závislosti na místnosti, ve které se nachází. Ložnice, jako relaxační místnost, vyžaduje větší zaměření na estetickou funkci. Nicméně bychom neměli, jako v případě jiných místností, odstoupit od centrálního svítidla, tj. lustru nebo stropnice. Centrální osvětlení využijeme například při vysávání nebo během tmavých zimních večerů.

Vliv na teplou atmosféru a útulný interiér ložnice má mnoho faktorů. Jedním z nejdůležitějších je osvětlení. Bez ohledu na to, zda je dekor tradiční, rustikální, skandinávský, moderní či tvořící intimní atmosféru, měli bychom dát na teplé, jemné nepřímé osvětlení přicházející z několika různých zdrojů. Stylově doplňte lustr také noční lampou a stojací lampou. Ideálně vybavené stmívačem. Nové LED technologie dokáží vytvářet náladové osvětlení v barvách, které preferujete.

Někdy máme dojem, že ačkoliv jsme věnovali zařizování ložnice spoustu energie, koneckonců něco nám nesedí. Místnost je příliš dlouhá a příliš úzká (máme zabudovanou vestavnou skříň) nebo je příliš vysoká nebo příliš nízká. Málokdo ví, že volba správného osvětlení není omezena jen na to, jaký tvar a barvu má svítidlo nebo lustr. Správný výběr osvětlení může opticky modelovat prostor. V pokoji, který považujeme za příliš vysoký, stačí zavěsit lustr, kde budou ramena lustru směrovat ke stěnám. Když je místnost příliš nízká, doporučujeme použít spotové osvětlení, stropnice nebo přisazené lustry. Chcete-li prostor opticky rozšiřovat, stačí použít nástěnné světlo na jedné ze stěn.

osvětlení do malého bytu

Ve večerních hodinách často čteme knihu nebo sledujeme filmy. V obou případech nesmíme zapomenout na zdraví našich očí. Pokud často používáme ložnici s televizorem, stojí za to investovat do dalšího nepřímého osvětlení, jako jsou stojací lampy s nastavitelnou intenzitou světla. LED pásky na zadní straně televize nebo na zadní straně skřínky na které stojí naše tv. Čtení před spaním vyžaduje také dobré osvětlení, v tomto případě můžete použít stojací lampu s nastavitelnou intenzitou osvětlení nebo noční lampy. V obou případech je třeba dbát na to, aby světlo nerušilo ve spánku našeho partnera.

Správné osvětlení v ložnici vytváří nejen jedinečnou, útulnou atmosféru. Nesmíme zapomenout na funkčnost. Dále je třeba mít na paměti, že některé prvky ložnice vyžadují bodové osvětlení. Pokud vybereme osvětlení pro naši ložnici dobře, čas strávený v této místnosti bude opravdovým potěšením.svítidla do ložniceV případě, že se nachází v ložnici toaletní stolek, je dobré použít osvětlení nad zrcadlo nebo možná použít svítidlo nad obrazy, případně doplnit LED páskem na zadní straně nebo boční straně zrcadla.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

ZNAČKY

UMBRA

Kde nás najdete

Provozovna RODEX

Školní 1975/21

430 01 Chomutov

Kontakty
(Po-Pá, 9-16 hod.)